Przejdź do treści

czerwiec 2021

Technologie chmurowe – niezbędnik dobrego menedżera

  • przez

 

W dobie pandemii koronawirusa cyfryzacja przedsiębiorstw w Polsce zaczęła przyspieszać. Wiele firm musiało zmienić dotychczasowy styl pracy i dostosować go do nowej rzeczywistości, w której praca zdalna odgrywa znaczącą rolę. Nie odbyłoby się to bez pomocy chmury obliczeniowej, która znacznie ułatwiła organizacjom funkcjonowanie w zupełnie nowych warunkach. Odpowiadamy, dlaczego warto zainteresować się rozwojem w kierunku technologii chmurowych.

Dowiedz się więcej »Technologie chmurowe – niezbędnik dobrego menedżera

Rynek produktów rolnictwa zrównoważonego będzie wart 64,6 mld zł

  • przez

Accenture i Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” przeprowadziły badania polskiego rynku żywności i wspólnie przygotowały raport „Zrównoważona żywność w Polsce – narodziny masowego rynku jako szansa dla branży spożywczej”. Według wyników opracowania 76% Polaków uważa, że producenci żywności powinni korzystać z surowców pochodzących z upraw rolnictwa zrównoważonego, a rynek takich produktów w średnim terminie ma potencjał osiągnąć wartość 64,6 mld zł. Dla porównania na wszystkie zakupy spożywcze w 2020 r. Polacy wydali 142,3 mld zł[1]. Celem raportu było wskazanie warunków, w których zwiększy się udział produkcji rolniczej prowadzonej w sposób przyjazny dla środowiska i klimatu.

Dowiedz się więcej »Rynek produktów rolnictwa zrównoważonego będzie wart 64,6 mld zł

Pomoc sektorowa na restart targów – branża apeluje do rządu

  • przez

O bezwzględne i pilne przyznanie pomocy sektorowej dla firm pracujących dla targów zwraca się ponownie do rządu Komitet Obrony Branży Targowej. Pochodzące z takiego wsparcia środki zrekompensowałyby dotkliwe straty, jakie od początku pandemii ponoszą przedsiębiorstwa targowe. Dzięki „zastrzykowi finansowemu” zajmujące się np. budową stoisk czy spedycją targową firmy pozostałyby w branży, doczekując do końca epidemii. Branża targowa potrzebuje przy tym wskazania daty jej odmrożenia z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem, odbudowania zasobów ludzkich, a także stworzenia alternatywnego rozwiązania (w tym także rekompensaty) wobec zamienionych na covidowe szpitale ośrodków targowych czy wsparcia całej infrastruktury około targowej – z biurami, hotelami, gastronomią i miejscami spotkań, które również żyją z targów.

Dowiedz się więcej »Pomoc sektorowa na restart targów – branża apeluje do rządu

Marka z widokiem na nowoczesność. Odświeżona identyfikacja wizualna OknoPlus

  • przez

Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty innowacyjnych rozwiązań, które łączą w sobie nowoczesne wzornictwo i doskonałe parametry, rozszerzenie sieci sprzedaży i wisienka na torcie, a może swoista klamra kompozycyjna – nowa identyfikacja wizualna. O tym, jak zmienia się marka OknoPlus i skąd pomysł na zmiany opowiada Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus.

Dowiedz się więcej »Marka z widokiem na nowoczesność. Odświeżona identyfikacja wizualna OknoPlus

Najdłuższe ciężarówki na świecie

  • przez

Są one taką samą częścią Australii jak kangury czy Wielka Rafa Koralowa: pociągi drogowe zaopatrują odległe obszary tego kontynentu we wszelkiego rodzaju produkty. Mierzą ponad 50 metrów długości i ważą 130 ton, co czyni je niekwestionowanymi  królami dróg. Te giganty spędzają całe dnie wystawione na działanie ekstremalnych temperatur i takich też zabrudzeń. Zwyczajne sposoby czyszczenia ich po prostu nie mają tu szans.

Dowiedz się więcej »Najdłuższe ciężarówki na świecie

Znamy zwycięzców Hackathonu! Naukowy festiwal Smart City dobiegł końca. Gremium wyłoniło finalistów

  • przez

Za nami Hackathon, naukowy festiwal traktujący o przyszłości miast oraz idei Smart City. Inicjatywa odbyła się w dniach 28-30 maja w formule hybrydowej – częściowo online, częściowo zaś w warszawskiej siedzibie CEZAMAT (Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii). W festiwalu udział brały zespoły stworzone m.in. ze studentów, doktorantów czy założycieli start-upów. Uczestnicy zgłaszali swoje pomysły dotyczące innowacyjnych technologii i otrzymali szansę na skonsultowanie ich z uznanymi profesorami. Głównym celem festiwalu było utworzenie platformy służącej do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń przez przedstawicieli środowisk naukowych i biznesowych.

Dowiedz się więcej »Znamy zwycięzców Hackathonu! Naukowy festiwal Smart City dobiegł końca. Gremium wyłoniło finalistów